MMA

MMA

MMA je zkratka anglického Mixed Martial Art; jedná se o moderní plnokontaktní sportovní disciplínu, využívající kopy, údery, zápas ve stoje, porazy a boj na zemi (údery, páky a škrcení) různých stylů bojových umění a sportů.

Kořeny

Dnešní MMA navazuje na starořeckou disciplínu zvanou pankration, dosl. „všeboj“.

Zde nestačí umět jen pořádně udeřit jako v boxu nebo zvládat dokonale práci na zemi. Musíte ovládat obojí.

Můžete mít bleskové kopy jako kickboxeři, ale zároveň musíte jakýkoliv protivníkův kop chytit a když on chytne ten váš, musíte zareagovat odpovídající obranou.

Pokud zaspíte a dostanete se soupeřem na zem, nesmíte zaváhat ani vteřinu a musíte začít škrtit či páčit končetiny protivníka a zároveň dokonale kontrolovat jeho obranu. Protože pokud vás soupeř dobře trefí loktem, může to naprosto změnit výsledek zápasu.

Grappling - nedílná součást MMA

Grappling je disciplína, jejímž cílem je za pomocí takzvaných submission technik (technika nutící soupeře vzdát zápas) zvítězit nad protivníkem, a to jak v boji vestoje, tak na zemi. Zahrnuje v sobě široké spektrum rozličných hmatů, chvatů, pohybů, úniků, porazů a hodů z nejrůznějších úpolových sportů. Ponejvíce si pak vybírá techniky z juda, ruského samba, řeckořímského zápasu a brazilského jiu-jitsu. S výjimkou úderů a kopů je zde vše povoleno.

Grappling je tedy jak samostatná soutěžní disciplína (asociace: ADCC, Grapplers Quest, FILA), tak jedna ze čtyř základních složek pro MMA (Mixed Martial Arts), které je v současné době na vzestupu oblíbenosti po celém světě.

Informace

 • Délka :
  1 hodina
 • Budova E
  2. patro
 • Kapacita :
  20 lidí

Cena

 • První lekce :
  Zdama
 • Permanentka :
  1200 Kč / 8 vstupů

Trenéři