Kyokushin

Kyokushin

Kyokushinkai Karate je nejtvrdší ze všech stylů Karate, jehož sportovní zápas probíhá bez jakýchkoli chráničů a techniky jsou vedeny plnou silou na plný kontakt. Body jsou udělovány za tzv. knock-down, případně na základě viditelného poškození soupeře (vyražený dech, kulhání, případně jiné projevy bolesti). Rozdíl v pojetí boje a tréninku od ostatních stylů (Shotokan, Goju-ryu ) je zcela zásadní a již samotné heslo: ,,100 kg – váha šampiona“ hovoří za své.

Kyokushinkai Karate je velmi komplexním bojovým uměním, které klade velké nároky na veškeré pohybové schopnosti sportovců. Specializovaný trénink technik Karate musí být vyvážen tréninkem v posilovně a tréninkem flexibility. Nelze být pouze rychlý a pohyblivý, ale patřičně odolný a silný.

Karate je založeno na duchu bojových umění. Tím míníme, že musíte být tvrdí na sebe a vstřícní k ostatním. Samozřejmě, že trénink Kyokushin je tvrdý, ale nikoli násilný. Stále zdůrazňuji svým instruktorům, aby byli nekompromisní k sobě - nemohou dát za úkol svým žákům 1 000 kopů, nemohou nařídit 300 kliků, dokud je oni sami neudělají. Nemohou být líní a zároveň tvrdí k ostatním. Příliš mnoho lidí je dnes shovívavých vůči sobě a nekompromisní k ostatním - právě ti by měli studovat cestu Budo (bojových umění), cestu karate, cestu Kyokushin karate.

Informace

 • Délka :
  1,5 hodiny
 • Budova E
  2. patro
 • Kapacita :
  20 lidí

Cena

 • První lekce :
  Zdama
 • Permanentka :
  1200 Kč / 8 vstupů

Trenéři

Tomáš Kinc

Vladan Oláh