Grappling & BJJ

Grappling & BJJ

Grappling je způsob zápasu, ve kterém má zápasník za cíl dostat svého soupěře do situace, kdy ho svým tlakem nutí souboj vzdát. Využívá k tomu techniky označené anglickým výrazem submisson. Jde primárně o techniky z boje na zemi - páčení (zámky), škrcení, lámání. Grappling je ve své podstatě sportovní verzí MMA, která nepovoluje údery a kopy.

Brazilské Jiu-Jitsu je bezúderové bojové umění založené na dovednosti zápasníka kontrolovat soupeře a donutit ho se vzát pomocí mnoha variant škrtících a pákových technik. Vzhledem k tomu, že kontrola je lehčí na zemi než ve stoje se bojovník BJJ vždy snaží dostat svého protivníka na zem do nevýhodné pozice, kde lze soupeře ukončit. Od grapplingu se BJJ liší tím, že zápasníci trénují v kimonu. Být schopný porazit většího a silnějšího protivníka je mantra tohoto sportu.

Historie

Grappling je mladou sportovní disciplínou. Za první velký turnaj se považuje ADCC vytvořený v roce 1998 v Abú Dhabí po vzoru Mundials (BJJ). Na pořádání turnaje přispívá rodina šejka Nahjána. Největší grapplingovou organizací je americká NAGA, která pořádá turnaje po celém světě. Za ní následuje další americká organizace Grapplers Quest. S přestávkami je grappling od roku 2007 součástí FILA (dnes UWW).

Informace

 • Délka :
  1,5 hodiny
 • Budova E
  2. patro
 • Kapacita :
  20 lidí

Cena

 • První lekce :
  Zdama
 • Permanentka :
  1200 Kč / 8 lekcí